Autor Wątek: niska kwota członkostwa do SPPRP  (Przeczytany 9188 razy)

annatur1

• Gość
niska kwota członkostwa do SPPRP
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 18:31:29 »
Jak wszyscy wiedzą, że bez pieniędzy nic nie załatwisz ! Kwota członkostwa jest za niska chociażby wszyscy  zadeklarowani członkowie uregulowali  składkę. W ZPP wysokość składki członkowskiej jest uzależniona od wielkości firmy:
Mikrofirmy (do 9 zatrudnionych) - 600 zł rocznie
Małe firmy (zatrudniające od 10 do 50 pracowników) - 1200 zł rocznie
Średnie firmy (zatrudniające od 51 do 250 pracowników) - 2400 zł rocznie 
 Oczywiście w tym przypadku  wysokość składki znowu jest za wysoka nie mniej jednak nasza jest stanowczo za niska. Rozważcie moją propozycję 300zł.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 23:13:30 wysłana przez annatur1 »

annatur1

• Gość
Odp: niska kwota członkostwa do SPPRP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 10:07:43 »
To tylko propozycja !.Nie ma przymusu!Oczekuję reakcji.

Offline JanB

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Lider
  • *
  • Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 11:30:55 »
I oprócz tego, aby struktury rozrastały się, każdy członek stowarzyszenia bierze na siebie obowiązek zwerbowania przynajmniej jednego nowego członka stowarzyszenia.  ;D

AmazingMouse

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2012, 17:28:58 »
Jeśli 120zł na rok nie potrafi zapłacić ponad połowa członków SPP RP, to rozważanie o wyższej składce uważam za bezcelowe.

Offline zbychu

• Senior
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:02:16 »
ad. JanB
W odpowiedzi na Twój apel melduję wykonanie zadania ( w dniu dzisiejszym zwerbowałem nową osobę - myślę że skutecznie )

Offline tay

• Forumowicz
  • *
    • słowem i obrazem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:06:11 »
Witam!

Wiem, że jestem tylko zwykłym człowiekiem. Wiem, że człowiek jest istotą omylną i nie jest grzechem błądzić ale sztuką jest swój błąd zrozumieć. Wiele razy wypowiadałem się na tym i na tamtym starym forum ale zawsze w tonie "moim zdaniem", "być może się mylę" bo wiem, że nie posiadam monopolu na wiedzę. Nie staram się nigdy krytykować postępowania innych, przychylnych mi osób a zwłaszcza tych z którymi łączy mnie wspólny interes. Zawsze biorę pod uwagę, że to ktoś inny może mieć rację a nie ja. Jednak w tym wątku pała mną nieodparta chęć wyrzucenia z siebie co myślę o postępowaniu większości poszkodowanych. Jednak na takie wyznanie potrzebuję Waszego pozwolenia bo ono może wielu z Was zaboleć.

(tay)

annatur1

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:45:16 »
Jeśli 120zł na rok nie potrafi zapłacić ponad połowa członków SPP RP, to rozważanie o wyższej składce uważam za bezcelowe.

Przykro czytać takie wieści, przecież dobrowolnie ustaliliśmy tę kwotę! Zmobilizujcie się i uregulujcie  zadeklarowaną kwotę.W tym wypadku wycofuję propozycję wyższej składki,  jest bezcelowa.

Offline JanB

• Lider
  • *
  • Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2012, 23:25:07 »
 :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 03:54:58 wysłana przez JanB »

Offline izakru

• Zarząd SPP RP
  • Starszy Forumowicz
  • BYTOM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2012, 15:11:23 »
Zgodnie ze Statutem można wpłacać oprócz składek również darowizny i dotacje w celu wsparcia działań SPP RP.
Zapewne niezawodni wesprą, niestety frekwencja opłacanych składek przez pozostałych członków jest niska.
Składanie deklaracji jest dobrowolne, lecz jeśli już się na to zdecydowaliście, przyjęliście również obowiązki za tym idące min opłacenie składki w kwocie Wam znanej... czyli odłożenie od grudnia 30zł miesięcznie, aby mieć na składkę:)
To, że ktoś opłacił, nie znaczy,że  sam nie musiał z czegoś jednocześnie zrezygnować.

Offline emp55

• Starszy Forumowicz
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:27:08 »
Tak mało osób wpłaciło, a jak wiemy KAZDY będący na walnym głosował i deklarował wpłaty.
Stowarzyszenie nie może funkcjonować  bez pieniędzy- wszystko kosztuje. Na manifestację trzeba błagać, żeby było więcej osób, o wpłaty trzeba prosić też z marnym skutkiem.
Proponuję dać ostatnią szansę tym co nie zapłacili np. do 10 mają jeśli nie zapłacą wykreślamy ich z członków stowarzyszenia.
Iza wspominasz i słusznie ,że można wpłacać darowizny, dotacje itp. , ale czy byłoby to uczciwe,
żeby na nas wozila sie reszta?
pozdrawiam wszystkich
Ewa z Łodzi

Offline izakru

• Zarząd SPP RP
  • Starszy Forumowicz
  • BYTOM
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2012, 22:44:02 »
Myślę, ze to dobre pytanie do tych co nie jeżdżą.... nie płacą.... i w ogóle  nic nie robią....

Offline Artemis

• Lider
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2012, 19:44:32 »
Uprzejmie informuję, że postępowania administracyjne prowadzone przez ZUS i postępowania sądowe w sprawie umowy zlecenie, umowy o pracę nakładczą, umowy o pracę będą się dalej toczyć.
ZUS będzie wydawał decyzje aż wyda wszystkim którzy byli zatrudnieni na w/w umowy i korzystali ze zbiegu tytułów ubezpieczeń  a nawet w innych sprawach.
Wszystkich zainteresowanych pomocą prawną jakiej udzielam informuję, że będę wymagała przystąpienia do SPP RP i uregulowania składki za 2012 rok. Jeżeli  pomoc prawna będzie konieczna w następnym roku proszę pamiętać aby z nowym rokiem 2013 r. składkę członkowską  roczną  uregulować do 31.03.2013 r.
Przy spotykaniu się ze mną należy okazać dowód wpłaty składki za 2012 r.
Osoby którym udzielam pomocy poprzez pocztę   e-mail proszę skan dowodu wpłaty składki za 2012 r. przesłać  e – mail. Tak samo to będzie dotyczyć 2013 roku.

Offline AdiBud

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2012, 20:48:58 »
Członkowie, którzy nie opłacili tej składki powinni się WSTYDZIĆ!! Chciałbym zastąpić to słowo WSTYDZIĆ paroma zdaniami, ale powstrzymam się. Po prostu szkoda gadać.

Offline Jaanna

• Starszy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2012, 22:02:23 »
Wiele osób zasłania się, że nie może wpłaci składki swoją złą sytuacją finansową. Każdemu jest ciężko, mnie też było ciężko wpłacić składkę. Ale bez przesady,  to jest taniej inwestować w walkę o swoją przyszłość, niż poddać się komornikowi zus. Czy byłoby stać /tych co nie złożyli się/ na samodzielne działanie w parlamencie? Jazda co tydzień do Warszawy, wynajęcie prawnika, absencja w pracy, czytanie i studiowanie prawa, itd. Kochani to kosztuje!!! Nie ładnie tak się ślizgać na cudzej pracy.
To jest NASZE Stowarzyszenie a nie Urząd Ochrony Dóbr Osobistych (finansowany z podatków).

Jestem pełna podziwu dla Zarządu, że dociągnęli sprawę do końca mimo, że składki nie wpłynęły w deklarowanej wysokości i wiem że częstokroć z własnej kieszeni musieli dokładać. Mogli właściwie załatwić to tylko dla siebie i paru innych osób (taniej byłoby dla rządu i zusu). Na nasze szczęście są oni też uczciwi i honorowi, no i ustawę dopilnowali.

A teraz my dotrzymajmy słowa danego i wpłaćmy te składki.

p.s.
ja wpłaciłam i to na samym początku, a tak sie odezwałam, bo mnie to zadziwiło. Przecież widzicie że to są słusznie wydane pieniążki

Offline skorpion

• Senior
  • *
  • Zabrze
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2012, 00:11:31 »
Jak nam zusik podniosą o stówkę to będziemy mieli. Ta składka to mniej niż paczka papierosów na miesiąc to żałosne aby o tym mówić :'( :-[ naprawdę wstyd...