Autor Wątek: Przegrałam z Zus o macierzyński nadal prowadzę DZG i co dalej?  (Przeczytany 604 razy)

Offline Ann

• Nowicjusz
  • *
Witam,
czy ktoś miał taką sytuację prowadziłam działalność gospodarczą przez 1,5 roku (płaciłam składki do ZUs, rozliczałam się z US, wystawiałam fv itd. ) w tej chwili jest ona zawieszona. W czasie trwania dzg Zus podważył moja działalność, gdyż wystąpiłam o zasiłek macierzyński od najwyższej podstawy. Oczywiście Zus podważył moja dzg i przegrałam sprawę o prawo do ubezpieczenia i tym samym do zasiłku. Zus wyzerował mi konto tak jakbym tej dzg nigdy nie prowadziła i zwrócił mi pieniądze, które wpłacane były na poczet składek.
Jednak moja dzg jest nadal zawiszona, normalnie rozliczałam się z US w tej chwili jest duże zapotrzebowanie na moją dzg i postanowiłam ją odwiesić.
Pytanie mam ale co zrobić z ZUSem? Jeśli odwieszę dzg, którą Zus wcześniej podważył? Może ktoś miał podobny problem? Poradźcie coś

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
Odp: Przegrałam z Zus o macierzyński nadal prowadzę DZG i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2017, 21:27:34 »
Problem jest dosyć złożony. Nie znając szczegółów trudno o jednoznaczną odpowiedź. Proponuję kontakt telefoniczny. 502639323.

Offline skutek

• Nowicjusz
  • *
    • giełda wierzytelności
Odp: Przegrałam z Zus o macierzyński nadal prowadzę DZG i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2017, 16:08:01 »
Witam,
czy ktoś miał taką sytuację prowadziłam działalność gospodarczą przez 1,5 roku (płaciłam składki do ZUs, rozliczałam się z US, wystawiałam fv itd. ) w tej chwili jest ona zawieszona. W czasie trwania dzg Zus podważył moja działalność, gdyż wystąpiłam o zasiłek macierzyński od najwyższej podstawy. Oczywiście Zus podważył moja dzg i przegrałam sprawę o prawo do ubezpieczenia i tym samym do zasiłku.
Sąd uznał, że ZUS miał prawo zakwestionować fakt prowadzenia przez Ciebie działalności gospodarczej? Niemożliwe.