Autor Wątek: PRACA NAKŁADCZA I DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA  (Przeczytany 320983 razy)

Offline jag

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Starszy Forumowicz
  • *
  • Bielsko-Biała
Odp: PRACA NAKŁADCZA I DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA
« Odpowiedź #1680 dnia: Czerwiec 22, 2015, 22:34:28 »
Powiem tak:
w tym moim przypadku niepokoją mnie co najmniej dwie rzeczy:
1) dlaczego ZUS wszczyna postępowanie, za okres o który wnosiłem we wniosku o umorzenie i to umorzenie otrzymałem - pewnie moja historia była wówczas gruntownie prześwietlona, aż do czasu rozpatrywania wniosku...
2) jakiekolwiek składki  za 2005 r. (ZUS dopiero teraz wszczyna postępowanie) uległy przecież przedawnieniu...

;)...Hej!

Offline helmut

• Lider
  • *
« Odpowiedź #1681 dnia: Czerwiec 23, 2015, 05:36:07 »
Za 2005 to jeszcze nie masz przedawnienia, masz go od 2004 w dół.Decyzję umorzeniową dostałeś pewnie z oddziału Rybnik, a za składki z 2005 to ściga Cię jaki oddział ?, pewnie inny.Aha, i nawet jak za jakiś okres obejmuje Cię przedawnienie, to musisz się o niego pisemnie upomnieć.......Hej.

Offline jag

• Starszy Forumowicz
  • *
  • Bielsko-Biała
« Odpowiedź #1682 dnia: Czerwiec 23, 2015, 21:49:34 »
Fak...tycznie...
Przy tym całym przedwyborczym miodzie, płynącym zewsząd oraz zapowiedziach jaka świetlana przyszłość nas czeka, sorry ale zapomniałem o realu, o tym że 5 lat przedawnienia = 10 lat dla ZUS i sądów, a w razie potrzeby =  nieskończoność...
Warto przypomnieć:
http://zus.pox.pl/zus/nowy-okres-przedawnienia-skladek-zus-od-2012-roku.htm

Co do oddziału ZUS - to niby ten sam - tylko inspektorat inny...

;)...Hej!

Offline skorpion

• Senior
  • *
  • Zabrze
« Odpowiedź #1683 dnia: Lipiec 31, 2015, 15:19:23 »
Nasza znajoma KG poinformowała na swoim blogu, że ktoś potraktoweł decyzję o warunkach umorzenia z decyzją abolicyjną, no i ma problem.
 Piszę o tym ku przestrodze, może lepiej dwa razy sprawdzić aby nie było zdziwienia.   ::) :o :-\

Offline adamol

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1684 dnia: Sierpień 14, 2015, 01:55:02 »
Witam szanowne grono.

Dostałem w poniedziałek pismo z naszego ulubionego zakładu utylizacji składek o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie podlegania przeze mnie ubezp. społ.
Podważyli moją pracę nakładczą X 2008 - III 2009, powołali się na wyrok SN z 9 stycznia 2008 sygn III UK 75/07 czyli popularny wyrok o wykładni funkcjonalnej i systemowej ;) zarzucili pozorność umowy oraz co śmieszniejsze stwierdzili, że wynagrodzenie było niższe niż połowa minimalnego. Oczywiście każdy wie, oni również, tylko udaję, że w przypadku pracy nakładczej nie ma minimalnego wynagrodzenia tylko najniższe wynagrodzenie. Wiadomo skąd to wynika min. RRM 31.12.1975r.

Tak więc jutro zanoszę im pismo, że piszą bzdury i bezpodstawnie mi coś zarzucają.
Dalej przyczepili się do braku innego tytułu zwalniającego z płacenia składek na ubezp. społ. Pewnie zgubili pismo jakie im złożyłem w kwietniu 2009, że się wypisuję i będę pracował na etacie w Anglii, to już wrzucę jednak w innym wątku, żeby nie brudzić tutaj.

Co do podważanej pracy nakładczej (GESTIO) mam się o coś martwić czy raczej, powołując się na  wyrok SN 14.11.2012 Sygn. I UK 247/12, sprawa w miarę prosta dla mnie ?  ;)

Pzdr
Adam

Offline starr

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1685 dnia: Listopad 26, 2015, 21:50:58 »
WITAM SZANOWNE FORUM !

JESTEM NOWYM UŻYTKOWNIKIEM PORTALU Z PROSTYCH PRZYCZYN , DOSTAŁEM INF. Z ZUS-U O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA PRZEZ ZUS O ZALEGŁYCH SKŁADKACH W OKRESIE DZIAŁALNOŚCI GOSP. / PRZEZ 3 LATA PROWADZIŁEM PRACĘ NAKŁADCZĄ /
WIEM ZE TEN TEMAT JEST JAK RZEKA ALE JESTEM NOWICJUSZEM.

MAM PYTANIE :
- CO MAM ZROBIĆ W CHWILI OBECNEJ CZY CZEKAĆ NA DECYZJĘ ZUS-U AZ SIĘ UPRAWOMOCNI
- CZY NA ICH WEZWANIE W/S WYJAŚNIEŃ O PRACY NAKŁADCZEJ TRZEBA SIĘ JAKOŚ PRZYGOTOWAĆ ?
- CZY ODPOWIEDZIEĆ LISTOWNIE I USTALIĆ TERMIN SPOTKANIA ? / W CHWILI OBECNEJ PRACUJĘ  ZA GRANICĄ  I JESTEM NIEOBECNY W POLSCE/
- CZY JEST REALNE UZYSKAĆ ZWOLNIENIE Z TYCH PŁATNOŚCI W SWIETLE PRAWA

CZY MOŻE MNIE KTOŚ UKIERUNKOWAĆ W TEJ SPRAWIE ?

Offline skorpion

• Senior
  • *
  • Zabrze
« Odpowiedź #1686 dnia: Listopad 28, 2015, 09:48:56 »
Jeśli sprawa dotyczy okresu który obejmuje abolicja, to po otrzymaniu decyzji o zadłużeniu należy złożyć wniosek o umorzenie zadłużenia, najlepiej zaznaczyć cały okres jaki obejmuje ustawa zwana abolicyjną t.j. od 1.01. 1999 do 28.02. 2009.

(  http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/382_u/$file/382_u.pdf   )

Do czasu ostatecznej decyzji o rzekomym długu najlepiej nie robić nic, bo szkoda sił i czasu.
Pozdrawiam. Bogdan.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 10:23:10 wysłana przez skorpion »

Offline starr

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1687 dnia: Listopad 28, 2015, 10:05:44 »
DZIĘKI ZA PODPOWIEDZ BĘDĘ CZEKAŁ NA DECYZJĘ W TEJ SPRAWIE.

Offline starr

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1688 dnia: Styczeń 11, 2016, 16:29:05 »
WITAM PONOWNIE !
DOSTAŁEM ODPOWIEDZ Z ZUS-U W DĄBROWIE GÓRNICZEJ. UDAŁEM SIĘ TAM OSOBIŚCIE I ODEBRAŁEM DECYZJĘ O ZALEGŁOŚCIACH
PŁATNICZYCH ZA OKRES OD 2005 DO 2009 R / PRACA NAKŁADCZA/  PANI OD RAZU POINFORMOWAŁA MNIE O ZŁOŻENIU PISMA O ABOLICJĘ KTÓRĄ MAM ZŁOŻYĆ PO 16.01.2016. , PO UPRAWOMOCNIENIU DECYZJI.

MAM PYTANIE CZY TEN DOKUMENT O UMOŻENIU RZEKOMO NIEOPŁACONYCH SKŁADEK JEST WYSTARCZAJĄCY CZY TRZEBA COS JESZCZE ?

POZDRAWIAM Z NOWYM ROKIEM 2016

ZPOWAŻANIEM  STARR

Offline skorpion

• Senior
  • *
  • Zabrze
« Odpowiedź #1689 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:19:52 »
 starr - OK - jak dostaniesz decyzję o warunkach umorzenia to musisz jeszcze  (tak gdzieś po miesiącu jak nie dostaniesz decyzji umorzeniowej. tej ostatecznej)  wystąpić do zusu o okrślenie tych warunków, to znaczy czy nie posiadasz np. zaległości nieumarzalnych i dopiero po otrzymaniu decyzji o umorzeniu masz spokój z naszym "opiekunem".

Offline starr

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1690 dnia: Styczeń 15, 2016, 02:23:07 »
ok. dzięki za podpowiedz Skorpion  będę czekał.

pozdrawiam