Autor Wątek: problem ze składką - jak walczyć o swoje ?  (Przeczytany 1160 razy)

Offline dariuszb

• Nowicjusz
  • *
problem ze składką - jak walczyć o swoje ?
« dnia: Grudzień 03, 2014, 14:09:38 »
Witam.
Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o sprawy urzędowe. Założyłem pierwszą w swoim życiu działalność w miesiącu listopad 2014 i "pięknie" się zaczęło. Pani w urzędzie źle wpisała podane przeze mnie informacje. Dokładniej pani w urzędzie jakimś cudem nie wiem skąd to w ogóle wzięła wpisała, że będę świadczył usługi na rzecz swojego byłego pracodawcy w związku z czym moja składka jest normalna a nie preferencyjna. Nigdy nic takiego nie mówiłem, ponieważ taka sytuacja w ogóle nie ma miejsca. Pracowałem w magazynie ukończyłem studia i zarejestrowałem jednoosobową działalność jako lektor języka obcego.
W każdym razie po wezwaniu na moją prośbę kierownika, sprawa zakończyła się na tym, że mam wypisać oświadczenie iż nie świadczę usług na rzecz byłego pracodawcy i od tego miesiąca czyli grudnia będę płacił już preferencyjną składkę.
Pytanie kto mi odda 500zł za miesiąc listopad, które jak to powiedziała niekompetentna pani  "trzeba zapłacić"? i kto poniesie za to odpowiedzialność ? Jak mogę pociągnąć urzędnika do odpowiedzialności za popełnienie tego błędu ?

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
Odp: problem ze składką - jak walczyć o swoje ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2014, 01:41:56 »
W tym konkretnie przypadku myślę że należy skierować skargę do dyrektora oddziału, wraz z żądaniem zwrotu lub przeniesienia nienależnie pobranej kwoty na poczet przyszłych składek. Pamiętać należy o skardze w formie pisemnej z potwierdzonym odbiorem.
Jeśli to nie pomoże, proszę o kontakt. Zachęcam również do wstąpienia w szeregi członków stowarzyszenia. Naszym wspólnym celem jest walka o godne i zgodne z prawem traktowanie przedsiębiorcy.