Autor Wątek: Z którym posłem się spotkałem  (Przeczytany 32350 razy)

Offline janusz611

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Nowicjusz
  • *
Odp: Z którym pos?em si? spotka?em
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2012, 12:22:06 »
A masz mo¿e jak±¶ opiniê na temat projektu ustawy?

A mo¿e te informacje bed±  dla Ciebie przydatne? :) :)
http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/55641,abolicja-skladkowa-reductio-ad-absurdum

Offline EWA43

• Lider
  • *
Odp: Z którym posłem się spotkałem
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2012, 16:42:43 »
Czy dalej spotylamy się z posłami bo coś cicho na forum

Offline EWA43

• Lider
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2012, 16:47:26 »
Maju proszę o wskazówki jak teraz rozmawiać z posłami -

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 23, 2012, 00:14:44 »
Ad.Ewa43
Nic sie nie zmieniło, tak jak do tej pory.Jako osoba poszkodowana, która idzie w swojej sprawie, poniewaz projekt ustawy jest niejasny i budzi wiele watpliwości , nie rozwiązuje problemu w sposób jednoznaczny. Wymaga przyznania się do jakiegos oszustwa i uzależnia umorzenie od uznania urzędnika. Zgodnie z hasłem nic o nas bez nas, chcemy aby w pracach nad ustawą, brali udział nasi przedstawiciele i prosimy posła o działanie i poparcie w tym temcie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 00:19:24 wysłana przez Maja »

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 23, 2012, 00:32:46 »
ad.mariaw111
super,ze wkleiłas listę posłów.
Dobrze, żeby każdy zainteresowany rozwiązaniem problemu, sprawdził który z posłów, ma biuro w  jego terenie i ruszył do niego z wizytą w swojej i wszystkich razem sprawie.
Działamy teraz w szybszym tempie, proszę się nie ociągać, nie odwlekac tych wizyt, wzmożona aktywność teraz, jest bardzo ważna.
Do dzieła, śmiało !!!

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2012, 13:36:11 »
Pytania do wszystkich:

Kto, gdzie i z którym posłem jest już umówiony ?
Kto  zamierza umówić się z posłem w najblizszym czasie ?

Pamiętajcie to jest  priorytet, samo się nie zrobi, niestety.

DZIAŁAMY WSZYSCY, OD NASZEJ WSPÓLNEJ AKTYWNOŚCI TERAZ, ZALEŻY BARDZO WIELE !!!

Rozmawiamy o swoim własnym problemie i ogółu, o wątpliwościach dotyczących projektu i  uzasadnieniu do niego,
o tym, że przedstawiciele SPP RP 27.03. spotkali się w Sejmie z szefami wszystkich Klubów Parlamentarnych, przedstawiając uwagi do projektu, które zostały uznane za ważne, przyjęte z przychylnością, zainteresowaniem i zrozumieniem.
 Teraz istotne jest, żeby Pan/i  Poseł, jeśli chce nam pomóc, głosował/a za uczestnictwem przedstawicieli w pracach nad zapisem ustawy.
Obietnicę poparcia naszego wniosku "o udział przy pracach nad ustawą", otrzymalismy od wszystkich łącznie z P.Poseł Mrzygłocką, teraz ważne, żeby nasz w/w wniosek poddany pod głosowanie na KPSiR, zyskał aprobatę wiekszości posłów tej komisji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:46:37 wysłana przez Maja »

Offline Bożena

• Zarząd SPP RP
  • Starszy Forumowicz
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2012, 13:32:02 »
Rozmawiałam dzisiaj z asystenka p. Posła Kazimierczaka. Zaproponowała spotkanie z Panem Posłem na 10 kwietnia na godz. 12:30.
Jednocześnie poinformowała, że na zaproszenie Pana Posła będzie w Gliwicach spotkanie z P. Poseł Bieńkowską.
Spotkanie to jest już potwierdzone przez Panią Poseł i odbędzie sie 20 kwietnia o godz. 16:30 w Gliwickiej Szkole Przedsiębiorczości...na terenie byłej kopalni Gliwice. Zapraszamy zatem wszystkich chcących wziąć udział w tych spotkaniach.

Pozdrawiam
życze wesłych Świąt  a z nimi odrodzenia czegoś nowego i dobrego...
My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać.

Offline Lidia

• Lider
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:38:46 »
2 kwietnia odbyło się spotkanie z posłem Markiem Wójcikiem w Jego Biurze Poselskim w Katowicach. Pan poseł nie jest z "naszej" komisji, ale Jego pozytywne nastawienie do naszej sprawy jest budujące i myślę, że będzie miało ciąg dalszy.  Pan Poseł radzi, aby skoncentrować się na spotkaniach z posłami spoza PO jako mniej obeznanymi w temacie.

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2012, 21:09:03 »
Panie Bożena i Lidia, były teraz u posłów, super :))
Dzięki, za waszą aktywność, mam nadzieję, że inni pójdą za Waszym przykładem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 21:16:50 wysłana przez Maja »

Offline zbychu

• Senior
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:30:50 »
Jestem umówiony z kolejnym posłem, tym razem z Panem Posłem Arturem Duninem z PO 17.04.2012r. w biurze poselskim w Zgierzu o godz. 10.

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:44:07 »
Brawo Zbychu :)

Offline Ankaka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2012, 08:34:19 »
MATERIAŁ NA SPOTKANIE Z POSŁAMI wysłany do Jaanny, zbycha i Myszki, bastyny.
Piszcie kto jeszcze potrzebuje ?

Ja chciałabym - wysłałam dziś o 7.30 rano prośbę o dołączenie do Stowarzyszenia do p. Dariusza.

Ale także proponuję rozważyć PROCES ZBIOROWY - zapewne byłoby mnóstwo członków SPP PR w każdym województwie co oznacza nieformalnie konkretny potężny lobbing w sprawach SPP PR  - szukając sama możliwości dołączenia wielokrotnie widziałam prośby aby ktoś udzielił informację o pozwach zbiorowych - nikt nas nigdzie nie reprezentuje w tej sprawie poza drogą kancelaria - czy nie czas to zmienić? Zapewne byłaby także grupa prawników która nieodpłatnie zorganizowałaby od strony prawnej sprawę wiedząc  o jej skali i tym co każdy z nas wie, ma w związku z ZUS. A tak to wycofujemy prywatne pozwy jeśli będzie abolicja - ale jest porces zbiorowy co do niestosowania się ZUS do przepisów i wolnej amerykanki stosowania obowiązujących w kraju przepisów, niedbalstwa pracowników ZUS wobec przedsiębiorców narażającego na straty  o którym decyduje w ramach ich odpowiedzialności - ZUS...udzielaniu informacji niezgodnych z faktami - o zawieszaniu którego teraz już nie ma a wtedy było w informatorach i teraz przedsiębiorców można już za własne błędy ZUS ukarać, niejasne przepisy umarzania gdzie naruszanie minimum socjalnego, czy nawet egzystencji  spłatami rzekomych zaległości nie jest narażaniem dzieci przedsiębiorcy na zagrożenie prawidłowego rozwoju , zdrowia itd... bo to zus decyzduje co to zla sytuacja, nie ma precyzyjnej obiektywnej interpretacji wielu zagadnień, uznaniowość ZUS, jaka zawsze oznacza wówczas odmowę w świetle prawa. itd itp. rzekome wsparcie nowych przedsiębiorców niższą składką -bez mówienia wprost ze to kosztem odpowiedzialności ZUS w razie wielu ewentualności..itd itp
Myślę ze jeśli nie zaczniemy PROCESÓW to abolicja daje warunków niekorzystnych więcej niż  korzystnych w razie odmowy i zostajemy z ręką w .. kieszeni - wycofane prywatne sprawy z sądów - nie ma podstaw do tego ze ZUS coś nie tak robi i nadal będzie gnębienie gdzie zus wszystko może - nawet prawo działa wstecz, a przedsiębiorca nic.

Pozdrawiam  wszystkich

Offline Maja

• Lider
  • ŁÓDŹ
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2012, 11:44:23 »
Ankaka,
witaj na forum, fajnie że jesteś z nami :)

Z Darkiem do wtorku, trudno będzie się skontaktować, ale jeśli pytasz o materiały to  dotyczyły one mechanizmu umorzenia, przedstawionego nam w KPRM tzn. naszych uwag i uzasadnienia do nich , obecnie są one umieszczone na naszej stronie w zakładce do pobrania:
http://www.spprp.pl/download.html
Wizyty  u posłów dotyczyły i nadal dotyczą przedstawienia swojej własnej sprawy i ogółu sytuacji poszkodowanych przez ZUS,  istotne  jest, żeby posłowie znali problem, a teraz w sytuacji "niby projektu" ważne jest, żeby przestawiciele poszkodowanych, mogli uczestniczyć w pracach nad zapisami ustawy  umorzeniowej.
Jesli nie będziesz mogła ściągnąc plików, to daj znać.

Pozdrawiam.

Offline Ankaka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 15, 2012, 12:31:11 »
Witam,

Dzisiaj ostro mnie wzięło do czytania i podsumowań - a może tak: proponuję sprawę spróbować prowadzić bardziej  jak przy AKTA- strona, wypozycjonowana :) s-  a raczej strony, nawiązanie kontaktów z organizacjami jakie wesprą akcję, ,popularyzowanie na "facebukach" i wszędzie gdzie się da w tym przez podaj dalej  - wpisywanie przez ludzi poparcia,  szersze zagadnienia - wziąć w obronę szerokie grono walczących z ZUS - nie tylko aktualnych przedsiębiorców, aby stworzyć duży lobbing ,wnioski/ustalenia precedensy wygranej z ZUS - aby można się było powoływać w sprawach  i dowody przeciw ZUS  poparcie - na zapisanie  i totalny duży proces zbiorowy - jak to ze jest instytucja która sama uznaje zwykle - to nie tylko cynizm niestety... czy jest winna czy nie....czy zastosuje prawo co do którego jest UZNANIOWOŚĆ  (ZUS-U) co do tego co wyraża decyzja
Bardziej ogólną akcja - matki przedsiębiorcy - jakie nie maja urlopu wychowawczego i sprawy rencistów którym pani w ZUS każe brać kredyt np. - byłam świadkiem kiedy pani z ZUS nakłaniała rencistę niech pan weźmie kredyt i spłaca zaległe składki - na to rencista : ale ja mam tylko 600 renty, pan się nie martwi to będzie w ratach.. to co, ze to już poniżej minimum socjalnego i mało wyżej minimum egzystencji...i ze rencista skomlał ale mnie nikt nie chce dać pożyczki bo mam za mała rentę.. .ZUS na to nie musi zważać - bo może uznać ze panu wystarczy aby spłacał ZUS - - u innej osoby wystarczało mimo ze byli w rodzinie wszyscy poniżej minimum socjalnego i  okresowo blisko egzystencji - bo płaciła w ratach za media żeby nie odłączyli prądu i gazu przy małych dzieciach w domu. To jest własnie UZNANIOWE bezprawie ZUS.
 Spróbujmy brać wszystkich jakich się da  możliwie w obronę przed ZUS - zrobić akcję masową i szukać rozwiązania w pozwie zbiorowym na nieprawne działania , urzędniczyny które nie odpowiadają za trzymanie w biurku dokumentów bez ruchu półtora roku... dają interpretacje która potem obalana przez ten sam ZUS i ściga za to co wcześniej pracownik ZUS mówił ze jest ok.

Pozdrawiam.
[/quote]

Offline zbychu

• Senior
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 17, 2012, 16:20:01 »
ad. tay
Dopisz do listy: Poseł Artur Dunin (PO)     Zgierz    zbychu