Autor Wątek: kara sądowa za spóżnienie w opłaceniu składki ZUS  (Przeczytany 3073 razy)

Offline petra

• Nowicjusz
  • *
kara sądowa za spóżnienie w opłaceniu składki ZUS
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 09:29:16 »
Witam,
jestem pierwszy raz na forum i mam nadzieję,że znajdę radę na mój problem.
prowadzę mikro przedsiębiorstwo -zatrudniam 9 osób, miałam we wrzesniu 2013  kontrolę PIP. rozpoczęła się ona wkrótce po moim powrocie z delegacji i w natłoku spraw bieżących nie zapłaciłam w terminie składek ZUS.
Niestety dopiero w dniu rozpoczęcia kontroli zapłaciłam składki ZUS. BYŁ TO JEDEN DZIEŃ PO TERMINIE!07.04.2014 otrzymałam wyrok z Sądu o nakazie zapłaty łącznie 3350 zł. w tym 3000 zł kary + opłaty sądowe.
Jestem w szoku ,biorąc pod uwagę ,że przez lata składki były opłacane w terminie. poza tym kontrola PIP wypadła bardzo dobrze.
Wyrok sądu odnosił się do spóznienia w opłąceniu składki na fundusz pracy w kwocie 560 zł.
chcę się odwołać od wyroku ,POMÓŻCIE jakich mogę użyć argumentów :(
czekam nie cierpliwie bo do soboty 12.04 mam czas na odwołanie się do wyroku.
Petra

Offline Eljot19

• Zarząd SPP RP
  • Starszy Forumowicz
  • OŚWIĘCIM- Małopolska
Odp: kara sądowa za spóżnienie w opłaceniu składki ZUS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2014, 13:13:57 »
Myślę, że Artemis odpowie Pani na forum ale jak termin goni to proszę zadzwonić  605318497.
Pozdrawiam

Offline Artemis

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Lider
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2014, 17:30:44 »
ad. petra

Kiedyś w  placówce ZUS w Gliwicach otrzymałam informację, że właśnie w zaleganiu składek z FP można zapłacić karę nawet w takiej sytuacji jak Twoja. Nie należy jednak rezygnować z walki bo rzeczywiście z tego co piszesz to spóźnienie nie było aż tak straszne. Są przedsiębiorcy co latami nie płacili składek FUS, zdr i FP i takiej kary nie otrzymali. Zapraszam zadzwoń do mnie. Trzeba coś z tym zrobić. Eljot19 podał telefon.

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2014, 22:17:32 »
kolejny przykład pomocy państwa w rozwoju rodzimej przedsiębiorczości. Sami pozwalamy na takie  traktowanie nas przez urzędy. Dotąd nas będą gnębić dokąd będziemy na to pozwalać. Wolimy wyżalić się na jakimś forum, napisać jakiś komentarz zamiast zebrać się w grupę i powiedzieć "basta" . Jeśli tego nie potrafi zrozumieć Polski przedsiębiorca to niech lepiej za radą rządzących wyjeżdża za granicę.
Zrozumcie wreszcie że tylko w grupie i to dużej możemy żądać traktowania nas z należnym szacunkiem oraz wprowadzenia przyjaznych przepisów prawnych ,podatkowych i ubezpieczeniowych.
Jako Stowarzyszenie wywalczyliśmy ustawę umorzeniową, pokazaliśmy że można, dołączcie więc do nas i walczmy dalej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 01:22:54 wysłana przez lis65 »

Offline violetta

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2014, 21:59:12 »
O Boże "petra",
strasznie mi cie żal. Ja niejednokrotnie płaciłam składki po terminie i ksiegowa naliczala mi odsetki i to było tyle. Wplacalam skladki plus odsetki.
Rece opadaja gdy to sie czyta. Przedsiebiorstwa sprzedane  za duze lapowki, urzednicy zarabiala krocie, a ten co trzyma to pansto przy zyciu jest bity do nieprzytomnisci.
Mysle ze potrzebny jest wam nowy Pilsucki.
Nawet gdybym mila mozliwosc powrotu , to nie zrobie tego.  :'(

Offline smoq73

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:28:47 »
Pytanie - czy wiemy jak się zakończyła ta sprawa?

Offline Alesdoxc

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2018, 05:04:04 »
I believe that the story mentioned in this can create.