Autor Wątek: Co o tym myślicie - BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY  (Przeczytany 6329 razy)

Offline Lidia

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Lider
  • *
Odp: Co o tym myślicie - BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2013, 22:33:10 »
Do wszystkich:
BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY NIE JEST POWIĄZANY Z PRACĄ - JEST "PRZYKLEJONY" DO CZŁOWIEKA

Offline mabodek

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2013, 19:07:37 »
jakkolwiek to nazwiemy czy wypłata czy pensja- jednak ktoś musi pokryć ten np.czynsz za mieszkanie itp.
Jeżeli miało by to istnieć w systemie który istnieje obecnie ,to jest to nierealne
Myślę że nie tędy droga.Powinniśmy jednak ograniczyć państwo do minimum a oto przykład pazerności państwa= chcesz dać pracownikowi 3000 pensji ale ty jako pracodawca musisz oddać do kasy państwowej jakieś 600 zł a pracownik ok 750.
Tutaj są te brakujące nam do godziwego życia pieniądze .

Offline helmut

• Lider
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2013, 19:18:43 »
Bezwarunkowy dochód podstawowy ,to nie wypłata ani pensja,to sposób obliczania/czysta matematyka/.
Ewa z Mikołowa,gdzie jesteś ?,przeczytaj artykuł i daj głos.Matematyczką jesteś ,z wykształcenia.Logiczną kobietą.

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2013, 20:41:42 »
mabodek :

Postaram Ci pokrótce wyjaśnić skąd kasa będzie, tylko najważniejsze aspekty.
1. likwidacja ZUS , MOPS i wszystkich innych instytucji dbających w obecnej chwili o bezrobotnych poprzez pożeranie  dotacji.
2. zminimalizowanie wydatków Państwa na służbę więzienną - osadzony przekazuje BDP na rzecz ośrodka w którym jest odosobniony na czas odosobnienia.
    Tak samo hospitalizowany ma odjęte od BDP dni pobytu w szpitalu na jego rzecz.
3. Łatwa egzekucja zadłużeń wobec Państwa bezpośrednio z BDP
4. Nieopłacalność ukrywania dochodów - większe wpływy z podatków.
5. Bezproblemowy rozwój firm nie obciążonych ZUS-ami i rozbudowana księgowością.
6. realny podatek od dochodu -dużych korporacji ,poprzez likwidację wszelkich ulg.
7. Niższe koszty produkcji, wytwarzania produktów rynkowych stworzą na nie większy popyt co poskutkuje wyższymi    wpływami z podatków.
   Inne możliwości jeszcze pewnie się ujawnią

Offline Lidia

• Lider
  • *

Offline Lidia

• Lider
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2013, 23:03:14 »
W temacie powyższego artykułu i wyliczeń :
Czy ktoś wie, ile wynoszą obecnie ŁĄCZNIE ROCZNE dopłaty do czynszów, wypłacane zasiłki dla bezrobotnych, wypłacane zasiłki dla niepełnosprawnych, wypłacane zasiłki  celowe i stałe z pomocy socjalnej, wypłacane zasiłki rodzinne, itp itd? I ile kosztuje budżet państwa utrzymanie armii urzędników i pracowników naliczających i przyznających te świadczenia- łącznie z utrzymaniem biur?????!!!!

Offline Lidia

• Lider
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2014, 21:22:28 »
Natknęłam się na artykuł opublikowany  10 września 2013 w gazecie Dziennik Trybuna.

http://www.dzienniktrybuna.pl/3_707_dla-kazdego-polaka.html

Moja konkluzja jakże różni się od tej, którą przedstawił autor artykułu. Ja bym powiedziała: "Mogłoby się wtedy okazać, że wielu Polaków, mając mnóstwo wolnego czasu i zapewnione minimum egzystencji I NIE BĘDĄC UWIKŁANYMI W KONIECZNOŚĆ ZDOBYWANIA KROMKI CHLEBA , zajmie się działaniami WIELCE korzystnymi dla ogółu społeczeństwa."

Czy zastanawialiście się Państwo ile marnuje się talentów? Tylko z tego powodu, że osoba, która mogłaby nam przekazać swoją wspaniałą muzykę, piękny obraz, rzeźbę czy fotografię, skonstruować przełomowe dla ludzkości urządzenie NIGDY tego nie zrobi, gdyż wszystkie siły i cały swój czas MUSI przeznaczyć na prozaiczne czynności, by zapewnić podstawowy byt sobie i swojej rodzinie....

Wiem, wiem, prawda zawsze jest pośrodku....