Autor Wątek: notka do artykułu GP  (Przeczytany 3224 razy)

Offline Ankaka

• Nowicjusz
  • *
notka do artykułu GP
« dnia: Maj 08, 2013, 21:19:30 »
Zdaniem unijnych urzędników z powodu niskiej kwoty umorzenie powinno być przyznawane jako pomoc de minimis (wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej - przyp. red.). Wówczas sprawy umorzenia składek poszczególnych przedsiębiorców byłyby oceniane indywidualnie.

- ta informacja mnie zmroziła - to byłaby woda na młyn ZUS - znowu uznaniowe umorzenia w ramach abolicji  i nikt by nie dostał go.
 Do tego  jeśli KE będzie nadal pytać a strona polska tłumaczyć, to przy jeszcze dwóch turach pytań - będzie dla nas pewnie już za późno.
 Minie cudownie skrócony przez ZUS czas działania ustawy ograniczony do roku od daty decyzji dla wielu z nas...
 Co z tego że jest Trybunał - w ciągu sprawy - do wielu w tym czasie przyjdzie już komornik...do mnie tez.

W ramach tego już po złożeniu wniosku o abolicje dostałam już kolejną decyzję - wyższą o odsetki i znów propozycję mimochodem zajęcia mieszkania i ruchomości, mimo ze ustawa zawiesza egzekucję, postępowanie. Mam nadzieję ze mi serce wytrzyma do rozwiązania sprawy :( chociaż chwilami wątpię -np. kiedy przeczytałam o pikiecie ZUSowców w sprawie podwyżek za nadmierne obciążenie pracą (widziałam jak suną dostojnie 1 m na min z koleżankami i herbatką kilometrami korytarzy w ramach tego zapracowania) oraz biurokracji... chyba własnej..)

Offline JanB

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Lider
  • *
  • Warszawa
Odp: notka do artykułu GP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2013, 18:21:05 »
Uważałem i nadal uważam, że cała sprawa od samego początku powinna pójść w kierunku ustalenia, czy prawo działało zgodnie z zapisami Ustawy o Ubezpieczeniach Społecznych na okoliczność zbiegu ubezpieczeń co potwierdzał sam ZUS, czy wbrew tym zapisom i potwierdzeniom ZUS to prawo nie działało.
Tutaj na fali kompromisu oraz wydawało by się szczęśliwego zakończenia sprawy, zostaliśmy wpuszczeni w przysłowiowe maliny.
O żadnych ustawach abolicyjnych nie mogło być tutaj mowy, tylko albo korzystamy ze zbiegu ubezpieczeń, albo nie.
Umorzenie składek prowadzi do tego, że przyznaliśmy się do oszukiwania systemu ZUS, a jeżeli przyznaliśmy się do tego, to składki należy zapłacić.  ;D

Pozdrawiam

Offline Ankaka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2013, 11:36:17 »
Myślę, ze nie do końca jest tak, także  na tle ostatnich wyjaśnień złożonych do KE, z których wynika ze ustawa została przygotowana początkowo dla "poszkodowanych" ( tak określił UOKiK w odpowiedzi dla KE - w cudzysłowie...) przedsiębiorców przez zmianę interpretacji przepisów. Warto jeszcze było dodać ze zmiana interpretacji dotyczyła okresów wstecznych - czyli złamano zasadę, iż prawo nie działa wstecz.
-Ustawa miała naprawić błędy działania ZUS w tym zakresie, a może tego dzięki sposobowi działania machiny biurokratycznej i  wykorzystaniu tego przez ZUS nie zrobić...

Offline JanB

• Lider
  • *
  • Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2013, 12:16:10 »
Naprawic błędy oraz wyprostować interpretacje zrozumiałe szczególnie dla ZUS mogła Ustawa nowelizacyjna, ale nie abolicyjna. I tutaj leży przysłowiowy pies....
Umorzenie - to znaczy, że jestem winien, a ZUS mi umarza.
A co ZUS chce mi umorzyć, gdy według ustawy oraz noweli nic nie jestem winien?

Od samego początku należało iść w kierunku zbadania istniejącej Ustawy o ubezpieczeniu społecznym, a nie wdawać się w abolicję. Wtedy UE nie miała by tutaj potrzeby się wypowiadać. Cała ta robota, manifestacje, wizyty w biurach poselskich, itd..... zdała się na nic.

I to jest moja i nie tylko moja opinia.  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 12:19:03 wysłana przez JanB »

Offline Artemis

• Lider
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2013, 14:45:22 »
Tak po prawdzie walczyliśmy i walczymy z układem zamkniętym.

Offline JanB

• Lider
  • *
  • Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2013, 15:48:58 »
Walczymy, walczymy, tylko ta armia walczących po naszej stronie, to jakby była co najmniej za mała a nawet próbuje też walczyć przeciw sobie.  :)

Offline skorpion

• Senior
  • *
  • Zabrze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2013, 16:13:39 »
...a może niektórym zależy na zupełnie czymś innym??? Są z nami dla destrukcji (raczej nie twórczej). Czasami takie mam wrażenie.