Autor Wątek: PRACA/FIRMA ZA GRANICĄ A ZUS  (Przeczytany 9602 razy)

Offline Artemis

• Członkowie Stowarzyszenia
  • Lider
  • *
Odp: PRACA/FIRMA ZA GRANICĄ A ZUS
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2014, 13:19:43 »
ad. izakru

Umowa o pracę w kraju i UE zaczęła się już w 2011 r. Doszła jeszcze umowa o dzieło. O umowie o pracy w kraju mówiłam w 2011 roku w KPRM-ie.  Pisałam o tym w 2012 r. i 2013 r.  Zapomniano w kwietniu  2012 r.  rozmawiać w sejmie z posłami o tym problemie. Ograniczono się tylko do UZ, PN i zawieszeń. No cóż nikt mnie nie słuchał. Inni byli mądrzejsi. 
Sprawy osób zatrudnionych w kraju i w Anglii już toczą się w sadach . Sprawy które toczyły się w SO ( pierwsza instancja) zakończyły się przegraną zatrudnionego. Byłam na kilku sprawach i wiem co się dzieje w tych sprawach. Do tej pory tylko 2 sprawy z tytułu umowy o pracę w kraju w SO zakończyły się wygraną. Jedna w SO Katowice, Druga w Gliwicach. Anglia - w SO - przegrane.
Teraz apelacja. Jak one się zakończą, to zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 16:08:08 wysłana przez Artemis »

Offline monia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2015, 20:29:47 »
IQ Consulting
Uwaga oszuści !!!
Andrzej Piotr B.
Bogusław Jakub B.
to zwykli oszuści.   
Posługując się fałszerstwem „mniejszy ZUS”  założyli firmy: IQ Consulting, INASCO i Advis-Eart.
Zachęcają przedsiębiorców do niepłacenia polskiego ZUS-u naciągają setki osób obiecując w zamian
fikcyjne zatrudnienie na Słowacji i Czechach we własnych fikcyjnych firmach w blokach.
Obecnie działają pod adresem: http://euro-partner.org/
lub na Fb: https://www.facebook.com/partnereu.eu

POST ZMIENIONY PRZEZ ADMINISTRATORA - OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1 ostrzeżenie dla użytkownika
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 04:04:25 wysłana przez lis65 »

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2015, 04:05:14 »
Jeśli oskarża pani te firmy prosimy o szczegóły, pomoże to innym uniknąć kłopotów. proszę wyjaśnić metodę i opisać skutki.
Wszak nawet w prasie (linki powyżej) piszą że można sie zatrudniać na Słowacji by płacić mniejszy ZUS.
Proszę innym pomóc i przybliżyć sprawę.
Jednocześnie zapraszamy do wstąpienia w szeregi SPPRP i kontakt z nami, może znajdzie się sposób byPani jakoś pomóc.
Tylko zjednoczeni możemy zmienić nasz los drobnych przedsiębiorców

Offline adamol

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2015, 02:04:59 »
To dodam coś od siebie. Około roku temu byłem przesłuchiwany na komisariacie Policji, sprawę prowadzi jakieś CBŚ czy CBA, właśnie w temacie OPTIGENA.
Poprosili o możliwość skserowania dokumentów, umowy etc.
Do dzisiaj z ich strony cisza.
Zapomnieć o sobie nie daje jednak nasza "czarna dziura" i wysłała do mnie pismo, że nie zidentyfikowali tytułu do ubezpieczeń który zwalniałby mnie z obowiązku opłacania składek na ubezp. społeczne z tytułu prowadzonej działalności. tyczy się to okresu OPTIGENowego.
Póki co odpiszę im, że złożyłem w IV 2009 stosowne pismo wraz z ZWUA bo pewnie je zgubili ale co dalej z tym zrobić ?
Wystąpić z wnioskiem o ustalenie ustawodawstwa ?  ;D
Co za bałagan.

Pzdr
Adam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2015, 02:05:37 wysłana przez adamol »

Offline Kasia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2015, 21:12:38 »
a ja z innej beczki .  Czy jako członkowie jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie zobowiązania które zarząd ewentualnie zaciągnie. Bo obiło mi się o uszy że odpowiadamy całym naszym majątkiem jaki posiadamy. 

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:59:31 »
a ja z innej beczki .  Czy jako członkowie jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie zobowiązania które zarząd ewentualnie zaciągnie. Bo obiło mi się o uszy że odpowiadamy całym naszym majątkiem jaki posiadamy.

A można jaśniej czego to się tyczy ? Bo ani to związek z wątkiem, ani jasności o jakie niby zobowiązania, a już tym bardziej, nie wiemy "co autor miał na myśli"

Offline przemo1970

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:01:04 »

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2016, 09:46:18 »
I po pierwszym spotkaniu przedsiębiorców poszkodowanych przez ZUS w/s pracy poza granicami polski.
Cóz napisać ?
Jest iskierka. Tak iskierka, bo to mysle dopiero początek. Zacznę od podziękowania  dla pani poseł Agnieszki Scigaj z Ruchu Kukiza. Sama nie mogła być obecna, ale przysłała swoich asystentów Natalię Rzenno i Piotra Kubiczka (dla nich też podziękowania) z konkretnymi propozycjami.
Podziękowania dla Grzegorza Blaka i Małgorzaty Łachnio za organizację, to jedni z nielicznych pracodawców którzy nie pozostawili swoich pracowników samych z problemami, chociaż obawiam się że przy takim wsparciu samych zainteresowanych i oni w końcu mogą się poddać.
I to tyle podziękowań,bo sobie samym (SPPRP) nie będziemy dziękować.
Teraz łyżka dziegciu do beczki miodu.
Zaangażowanie poszkodowanych, chciało by sie rzec - jak zwykle, liczycie że ktoś to za was załatwi, wy będziecie kibicować zza monitorów i co najwyżej krytykować, bo to takie polskie.
Wracając do spotkania
Dowiedzieliście się jak sprawy wyglądają z różnych perspektyw, wypowiedzieli się poszkodowani (ci którym zależy i byli obecni) przedstawiła sytuacje prawną pani prawnik prowadząca wasze sprawy, przedstawiliśmy nasze stanowisko i my. Teraz ruch po waszej stronie. Chcecie sprawiedliwości czy pokrzyczycie sobie
i spokojnie jak baranki pójdziecie na rzeź ZUS-u ?
Mamy propozycję rozwiązania sprawy, plan jest duża szansa na dobre rozwiązania, ale.....
Sami tego nie zrobimy, to wy jesteście tymi którzy muszą zakasać rękawy. My możemy wspomóc doświadczeniem i reprezentacją.
Myślcie szybko bo niebawem, zgodnie z obietnicą poseł Ścigaj kolejne spotkanie, tym razem z większą grupą posłów.
Pytanie czy stać was na tak wielkie wyrzeczenie jak przybycie na to spotkanie ?
A może poprostu powiedzcie, a co mi tam zapłacę te kilkadziesiąt tysięcy złotych ZUS-owi, stać mnie.
Liczę na głębokie przemyślenia zainteresowanych.

zdjęcia ukażą się na naszym profilu na FB

Offline kosa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2016, 15:46:22 »
A co powiecie o wyroku SN z 6 czerwca 2013? sygn. akt II UK 333/12

Ja swoją sprawę wygrałem w sądzie. I to pierwszej instancji, co się podobno już nie zdaża ;)

Offline lis65

• Administrator
  • Lider
  • BYTOM - ŚLĄSK
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2016, 19:37:20 »
Pytanie , czy ZUS się odwołał od wyroku ?

Offline kosa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2016, 09:53:36 »
Proszę o wybaczenie, nie zauważyłem pytania.

Nie odwołał się. Wielu moich kolegów również miało problem, akurat ze Słowacją. Ale z doświadczenia wiem, że można tutaj sobie poradzić.
Dużo trudniej jest z Anglią, która ma po prostu zupełnie inne wewnętrznie przepisy.

Pracowałem na Słowacji, wcześniej w Niemczech, obecnie na Litwie. Mam ogląd sytuacji, a wyrok SN z 2013 roku dotyczy mojej znajomej, zatrudnionej w tej co ja firmie.

Jeżeli chcecie, mogę udostępnić wyroki, pokazać, że można wygrać, tylko nie wolno się poddać.

« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 10:27:57 wysłana przez kosa »

Offline kosa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2016, 14:48:13 »
Najnowszy wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Streszczenie: sąd okręgowy ani ZUS nie mają prawa oceniać stosunku pracy zaistniałego za granicą. ZUS musi wypełnić procedurę -ustalić słowackie i zawiadomić instytucje właściwą kraju zatrudnienia.